Stomatologia

Stomatologia zwierząt

Mając na uwadze wzrost świadomości wśród właścicieli zwierząt wyposażyliśmy swoją Przychodnię w profesjonalny sprzęt do diagnostyki i leczenia problemów stomatologicznych, które najczęściej dotyczą zwierząt starszych, ale mogą występować również u młodych osobników.

Posiadamy profesjonalny unit stomatologiczny firmy Chiromega wyposażony w mikrosilnik elektryczny oraz rękaw turbinowy z kątnicą i prostnicą, umożliwiające między innymi opracowanie ubytków, polerowanie wypełnień i koron zębów, opracowywanie i wypełnianie kanałów korzeniowych (endodoncja). Jednostka wyposażona jest również w dmuchawkeę powietrze- woda, która umożliwia płukanie jamy ustnej, oczyszczanie oraz osuszanie pola zabiegowego.

Skaler ultradźwiękowy pozwala na dokładne i bezpieczne usuwanie kamienia nazębnego oraz wszelkich osadów. Częścią zestawu jest także lampa polimeryzacyjna, która stanowi podstawę leczenia zachowawczego zębów z użyciem materiałów światłoutwardzalnych. Wszystkie końcówki posiadają układ chłodzenia, który jest kluczowy dla bezpiecznego przeprowadzenia zabiegów stomatologicznych.

 

Uzupełnieniem jest znajdujący się w naszej pracowni stomatologiczny aparat RTG z systemem pośredniej radiografii cyfrowej oraz wywoływarka, które pozwalają nam na dokładną diagnostykę chorób zębów i przyzębia u naszych pacjentów. Komplet płytek fosforowych (tzw. filmów) w różnych rozmiarach umożliwia nam obrazowanie jamy ustnej u wszystkich pacjentów, niezależnie od ich wagi czy wielkości.

Doskonale wyposażna pracownia, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi oraz ciągłe doszkalanie naszego zespołu w zakresie stomatologii weterynaryjnej daje nam możliwość podnoszenia nie tylko jakości świadczonych przez nas usług, ale również dbanie o bezpieczeństwo i zdrowy uśmiech naszego pacjenta.

Problemy stomatologiczne dotykają większej ilości pacjentów, niż mogłoby się wydawać. Należy się zatem zastanowić, czy nasz zwierzak nie potrzebuje wizyty stomatologicznej. Aby ułatwić to zadanie, warto zadać sobie kilka pytań pomocniczych:

Jeżeli odpowiedź na większość lub nawet jedno z tych pytań była twierdząca, nasze zwierzę niewątpliwie potrzebuje kompleksowego badania jamy ustnej.

Dodatkowo posiadamy w sprzedaży wysokiej jakości suplementy diety i specjalistyczne karmy, pomocne w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, schorzeń dermatologicznych, dróg moczowych, wspomagające funkcjonowanie wątroby i nerek.
Posiadamy również szeroką gamę produktów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej a także profesjonalne dermokosmetyki.

Jak zatem wygląda kompleksowa usługa, którą
wykonujemy u naszych pacjentów?

1. Badanie kliniczne pacjenta przytomnego (które możemy wykonać już w czasie wizyty kwalifikującej)- badanie ogólne, ocena symetrii trzewioczaszki, badanie dostępnych węzłów chłonnych, pobieżna ocena jamy ustnej oraz błon śluzowych, ruchomość szczęk, ocena zgryzu.

2. Badanie pacjenta w znieczuleniu– dokładane oględziny jamy ustnej i gardła podczas intubacji, szczegółowe badanie zębów (ich ilość, deformacje, ocena głębokości rowków dziąsłowych, furkacje, ubytki szkliwa, itp.), badanie dna jamy ustnej, przestrzeni międzyzębowych, wędzidłek oraz zakresu ruchów bocznych żuchwy. W trakcie badania w znieczuleniu możliwe jest również pobranie materiału do badań dodatkowych (wycinki, biopsja).

3. Badanie radiologiczne metodą wewnątrzustną – pozwala nam wykluczyć potwierdzić schorzenia stomatologiczne, które nie są widoczne w trakcie badania klinicznego (np. obecność ropni okołowierzchołkowych, przetrwałych zębów mlecznych, pozostałości korzeni, itp.). W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie postawić prawidłowej diagnozy, jeżeli u pacjenta nie zostały wykonane zdjęcia RTG. U pacjentów z bardzo dużą ilością kamienia nazębnego w pierwszej kolejności konieczne może być wykonanie skalingu, następnie diagnostyka obrazowa.

4. Zabieg skalingu, w trakcie którego usuwamy kamień nazębny oraz płytkę bakteryjną. Znieczulenie pacjenta pozwala nam również na usunięcie kamienia i osadu poddziąsłowego oraz gromadzącego się w przestrzeniach między zębami.

5. Ekstrakcja zębów (o ile jest taka potrzeba).

6. Polerowanie koron oraz płukanie patologicznych kieszonek dziąsłowych.

W celu umówienia się na wizytę zachęcamy do kontaktu telefonicznego

Umów się na wizytę

Twój pupil potrzebuje pomocy?