Naszym celem jest nie tylko wyleczenie pacjenta, ale przede wszystkim odnalezienie przyczyny choroby.

Dermatologia – Problemy dermatologiczne są jednymi z najczęstszych powodów wizyt w gabinetach weterynaryjnych.

Proszę odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

1. Czy mój podopieczny kilka razy w roku ma problemy z uszami?
2. Czy choruje na ropne zapalenia skóry, często nawracające?
3. Czy często się drapie, liże lub wygryza łapy?
4. Czy często ociera się pyskiem o różne przedmioty?
5. Czy problemy nawracają co roku?
6. Czy jego sierść jest matowa i nadmiernie wypada?
7. Czy zdarza mu się wydalać nieprzyjemny zapach?
8. Czy  na skórze pojawiają się wyłysienia lub łupież?
9. Czy jestem sfrustrowany ciągłym podawaniem sterydów i antybiotyków.

 

Jeśli na któreś z pytań odpowiedzieli Państwo twierdząco to znaczy, że potrzebna jest profesjonalna wizyta dermatologiczna!

Nasze wizyty opierają się na bardzo dokładnym wywiadzie z właścicielem, oraz na pobraniu próbek ze zmian chorobowych  i ich ocenie pod mikroskopem.

Badanie cytologiczne jest kluczem do sukcesu i zrozumienia istoty choroby.

Proszę pamiętać, że niektóre schorzenia są nieuleczalne i zwierzę będzie borykało się z nimi do końca życia. Na szczęście dzięki wzajemnej współpracy możemy sprawić, że objawy chorobowe nie będą odczuwalne w codziennym życiu.

Z myślą o naszych pacjentach i Państwa wygodzie oferujemy profesjonalne kąpiele dermatologiczne, które wykonujemy w lecznicy. Bardzo często umiejętna szamponoterapia pozwala uniknąć stosowania ogólnoustrojowej antybiotykoterapii.

Zachęcamy Państwa do śledzenia zakładki “przypadki kliniczne”, w której będziemy umieszczać interesujące obrazy spod mikroskopu.

Najtrudniejsze przypadki konsultujemy z Doktor Joanną Karaś Tęczą z Gabinetu Dermatologicznego Dermawet w Warszawie

To nieocenione wsparcie sprawia, że w dziedzinie Dermatologii i Endokrynologii nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

W codziennej praktyce mierzymy się głównie z diagnostyką i leczeniem szeroko pojętych chorób wewnętrznych.

Wśród nich najczęstsze są schorzenia z dziedzin:

1. Gastroenterologii z uwzględnieniem chorób zapalnych żołądka i jelit, zaburzeń na tle alergii i nietolerancji pokarmowej, zatruć pokarmowych, ostrych i przewlekłych  zapaleń trzustki, owrzodzeń przewodu pokarmowego oraz chorób nowotworowych,
2. Nefrologii i urologii: obejmujące diagnostykę chorób nerek i dróg wyprowadzających mocz, prowadzenie i monitorowanie pacjentów z ostrą i przewlekłą niewydolnością nerek, zapaleniem pęcherza i gruczołów płciowych,
3. Chorób wątroby i dróg żółciowych,
4. Endokrynologii – czyli chorób układu hormonalnego. Oferujemy diagnostykę i monitorowanie pacjentów z zaburzeniami: tarczycy (nadczynność i niedoczynność), nadnerczy (nadczynność- choroba Cushinga, niedoczynność- choroba Addisona), trzustki (cukrzyca, stacjonarne wyznaczanie krzywej cukrowej).

Niektóre jednostki chorobowe wymagają intensywnej opieki medycznej, dlatego w naszej przychodni posiadamy specjalne klatki przeznaczone do hospitalizacji zwierząt.

W trakcie pobytu i leczenia korzystamy z profesjonalnej aparatury medycznej, która pomaga nam w bezpiecznym powrocie pacjentów do zdrowia.

Istotnymi elementami naszego szpitala jest punkt poboru tlenu, ultradźwiękowy detektor przepływu umożliwiający pomiar ciśnienia u zwierząt, oraz pompy infuzyjne- są to urządzenia  wykorzystywane do ciągłego dożylnego podawania leków, płynów infuzyjnych, składowych znieczulenia ogólnego.
Pompy są szczególnie przydatne w leczeniu naszych najmniejszych pacjentów oraz pacjentów kardiologicznych i nefrologicznych, u których precyzyjna podaż leków i płynów jest fundamentalnym elementem terapii.
Pompy infuzyjne używane są bardzo często w terapii stanów krytycznych np. obrzęku płuc czy ostrej niewydolności nerek.

W przypadku konieczności hospitalizacji całodobowej, zwierzęta zostają na noc pod opieką lekarza.

Posiadamy odrębną salę chirurgiczną wyposażoną w aparat do znieczuleń wziewnych wraz z aparaturą monitoringu anestezjologicznego.

Ścisłe procedury dotyczące protokołów znieczuleń, kontroli bólu śród i pooperacyjnego, dbałości o czystość sali i narzędzi, pozwalają nam zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

Mamy świadomość, że zabiegi chirurgiczne są wielkim stresem dla właścicieli, dlatego staramy się dokładne tłumaczyć szczegóły zabiegu, sposób w jaki zwierzę powinno być przygotowane do zabiegu, a także jak postępować aby zminimalizować ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Przed zabiegami chirurgicznymi zalecane jest wykonanie podstawowych badań kontrolnych, pozwalających ocenić ogólny stan zdrowia i uniknąć nieprzewidzianych komplikacji, a także dostosować rodzaj znieczulenia odpowiedni dla każdego pacjenta.

W zakres naszych usług wchodzą:

1. Zabiegi kastracji i sterylizacji psów i kotów,
2. Chirurgia przewodu pokarmowego,
3. Chirurgia onkologiczna,
4. Chirurgia powłok skórnych.

W trakcie niektórych zabiegów korzystamy z elektrokautera, czyli urządzenia służącego do bezkrwawego przyżegania i przecinania tkanek, co znacznie przyspiesza proces gojenia.

Nieświeży oddech, to jeden z najczęściej zauważanych objawów, wskazujących na problem z uzębieniem. Powstający na powierzchni zęba osad, to płytka nazębna, która z czasem przekształca się w kamień nazębny, będący doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii. Proces ten prowadzi do powstania nieświeżego oddechu i stanu zapalnego dziąseł, który powoduje problemy z gryzieniem, chwiejność i wypadanie zębów.

Trzeba pamiętać, że bakterie bytujące w jamie ustnej mogą migrować i stanowić zagrożenie dla całego organizmu.

Dlatego zalecamy okresowe kontrole stomatologiczne, w celu oceny stanu jamy ustnej, omówienia codziennej profilaktyki i ewentualnego ustalenia planu leczenia.

Zakres usług:

1. Profilaktyka,
2. Usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową,
3. Leczenie chorób przyzębia,
4. Ekstrakcja przetrwałych zębów mlecznych i zębów stałych,
5. Korekcja zębów u gryzoni.

Zabiegi rehabilitacyjne mają na celu usprawnić zakres ruchowy, wzmacniać siłę mięśniową, poprawić krążenie krwi i limfy, redukować obrzęki, zaniki mięśniowe, wspomagać odbudowę tkanek, a także ograniczać ból towarzyszący urazom, zwyrodnieniom i stanom zapalnym.

W zależności od potrzeb pacjenta stosujemy terapie łączone składające się z masaży, terapii ciepłem i zimnem oraz sesje laserem biostymulacyjnym.

Stymulacja laserem powoduje zmiany w metabolizmie komórek, które przekładają się na działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Parametry naświetleń są indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta, a długość i częstotliwość sesji zależy od miejsca objętego procesem chorobowym oraz od stopnia uszkodzenia.

Terapia biostymulacyjna jest skuteczną alternatywą dla środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Może być stosowana jako monoterapia lub uzupełnienie leczenia farmakologicznego.